40000 Plastik Şişeden Ev yaptı!

source: boredpanda.com

 

Bir gün, Kanadalı girişimci Robert Bezeau her yerde plastik şişe görmekten bıktı, bu yüzden onları yeniden kullanmak için yeni bir yol yaratmaya karar verdi. 40000 adet kullanılmış plastik şişe ile kendisine önce ev yaptı, sonrasında bu evi büyüterek kale haline getirdi. Günümüzde ise müze olarak ziyaretçilere açıldı.

 

Robert Bezeau ”Gezegenimizin nufüsu 8 milyara ulaştı. Her birimiz günde sadece bir pet şişe su içsek ve ya bir plastik şişeli gıda tüketsek, yılda 2.6 trilyon şişeye eder. Peki bu plastik nerede? Doğada nereye gidiyor? Neden dünyanın gelişmiş ülkeleri, atılan plastik şişelerin hacminin küçük bir yüzdesini geri dönüştürmek için bu kadar çok çalışıyorlar, nüfus olarak daha büyük olan gelişmekte olan ülkeler, karşılaştığımız muazzam plastik problemlemi ile  gezegenimizde ne gibi hasarlara yol açtığımızın henüz farkına varamadık.’ der.

 

Robert Bezeau gerçekten çok haklı değil mi? Sadece düşünelim günde ne kadar plastik tüketiyoruz. Biz tüketiyoruz da, dünya üzerinde her birey de tüketiyor. Bir an önce bilinçlenmeli ve sorunlarımızı kendimiz çözmeliyiz.

 

Ek not olarak, 10 sene kullandığınız plastikleri biriktirseydiniz eğer, kendinize ait 200 m2 bir yer yapacak kadar malzemenizin olduğunu biliyormuydunuz?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer ilginç Haberler

Tayvanlı Dedenin Pokeman Aşkı

  Bir gün, Kanadalı girişimci Robert Bezeau her […]

Ziyaret Ettiğiniz için teşekkürler

error: