Ağaç Adam Yaşam Savaşını Kaybetti!

photo: asiaone.com

Vücudunun her yerinde büyük kabuk benzeri siğiller nedeniyle ‘ağaç adam’ olarak ün yapan  Endonezyalı Dede Koswara hayatını kaybetti. Dede Koswara, 30 Ocak’ta hepatit, karaciğer ve mide rahatsızlıkları gibi sağlık sorunlarına yenik düştü.

40’lı yaşlarında olduğuna inanılan Koswara, Lewandowsky-Lutz displazisi olarak bilinen çok çok nadir bir hastalıktan muzdaripti (dünya da şimdiye kadar bu hastalığa sadece 3 kişi yakalanmıştır) ve bu da Koswara’nın ellerinin ve ayaklarının 6 kg’dan fazla siğille kaplanmasına neden oldu.

2008 yılında bu siğiller çeşitli tıbbi metodlarla kesildi ve  lakin bir kaç sonra yeniden nüksetti ve Dede Koswara’ın vucüdunun her tarafını kaplamaya başladı. Dede Koswara’ın hayatını bir çok televizyon ve gazete belgesel olarak yayınlamıştır.

10 yıllık karısının, onları ve iki çocuğu ise kendisini terk etmiştir. Koswara, ölmeden üç ay önce Endonezya’nın Bandung şehrinde bir hastaneye yatırıldı.

 

Dünya üzerinde halinden şükretmesi gereken o kadar fazla insan var ki, lakin aç gözlülük, kibir ve cehalet her yeri sarmış vaziyette…Tanrı kimseye taşıyamayacağından fazla yük ve çaresiz dert vermesin diyelim…

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer ilginç Haberler

Sümerliler İlk Bira üretimini Yaptılar

Vücudunun her yerinde büyük kabuk benzeri siğiller nedeniyle […]

Ziyaret Ettiğiniz için teşekkürler

error: