Amazonun Ortasında Kambur Balina Bulundu!

photo : SEEMA / FocusOn News

Amazon ormanın ortasında bulunan küçük bir nehirde ölü olarak bulunan 10 ton ağırlığında ki kambur balinanın orada ne işi vardı?

 

Biyologların açıklamaları şöyle: “Kambur balinalar genellikle güneye gitmez, yaşam alanlarını genellikle atlas okyanusu  çevresindedir. Bu bölge de görülmeleri gerçekten akılalmaz bir olay”. Uzmanlar açıklamalarına şöyle devam etti ; “Bunun, annesiyle birlikte seyahat eden ve muhtemelen iki kıta arasındaki göç döngüsü sırasında kaybolan veya ayrılan bir yavru kambur balina olduğuna inanıyoruz.” Araştırmacılar, ölmesinin açık bir nedeni olmadığını, sadece otopsinin ölüm nedenini belirleyeceğini söyledi.

Yerel halka göre ise, kambur balinaların küresel ısınma sonucunda, değişen akıntıların sebebi ile yolunu kaybettiklerini ve bir daha okyanusa çıkış yolunu bulamadıklarını belirtiyorlar.

Kambur balinaların menusünün % 95’inide balıklar yer almaktadır. Büyük bir balık sürüsü bulunca onların peşinden onlarca kilometre gittikleri biliniyor.

 

Artık sebep her ne ise, bu kambur balina için mutlu son olarak bitmedi. Benim teorime göre ise, bu kadar büyük bir memeli hayvanın bu sığ sularda bulunmasının tek bir sebebi olabilir, o da, kendisinden daha büyük ve ya sürü halinde avlanan köpek balıklarından kaçmaya çalışması… Yoksa bir anne yavrusunu neden bıraksın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer ilginç Haberler

Çok Çekici Diye Tinder Üyeliği İptal Edildi!

Amazon ormanın ortasında bulunan küçük bir nehirde ölü […]

Ziyaret Ettiğiniz için teşekkürler

error: