Polidaktilizm : 31 Parmaklı Olarak Yaşamak!

photo : India Photo Agency / SWNS

 

Polidaktilizm yani normalden daha fazla parmağa sahip olma hastalığı, bir çeşit genetik bozukluk olarak adlandırılır.  Hindistanın Odisha kentinde yaşayan Kumari Nayak isimli kadının ise, el ve ayak parmaklarının toplamı ise tamı tamına 31! Evet yanlış duymadınız, Kumari’nin  ayak parmaklarının toplamı 19 ve elinde is toplam 12 parmak bulunuyor. 31 parmak ile dünyada en fazla parmağa sahip insan olarak rekorlar kitabına geçmiştir.

Lakin yaşadığı kasabada ki insanlar tarafından Cadı olarak lakap takılan kadıncağaz, çok nadir olarak dışarıya çıkayor ve kendisini gören insanların yollarını değiştirdiğini gördüğü zaman, çok üzüldüğünü belirtiyor.

Kumari, gazeteye verdiği bir reportaj da dedi ki: “ben bu kusurla dünyaya gelmişim ve ailem fakir olduğu için tedavi parası bulamdım ve 63 yıl boyunca bu kusurla yaşamaya devam ediyorum”. İnsanların bazen kendisini görmeye geldiklerini ancak asla yardım eli uzakmadıklarını belirtiyor.

Hindistan hükümet yetkilileri, Kumari’nin durumunu duyduktan sonra, ona bir ev ve emekli maaşı teklif ettiler ve komşuları arasında farkındalık yaratmaya çalıştılar. “Komşularının ona sevgi ve şefkatle davranmaları için eğitiyoruz ve o bir cadı değil.”diye açıklamalarda bulundular.

Hindistan gibi bir yer de,  Kumari’nin hikayesini duyup yardımcı olmak isteyen 1 tane elini cebine atacak kişi bile çıkmaz mı yahu! Yazıklar olsun gerçekten….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer ilginç Haberler

Kimse Benim Ne Olduğumu Bilmiyor!

  Polidaktilizm yani normalden daha fazla parmağa sahip […]

Ziyaret Ettiğiniz için teşekkürler

error: