Zıkkımın Kökünü Yiyin! Ördek Embriyosu!

photo: Wikimedia Commons

 

Ördek embriyosu yemeği… Yarasa çorbası ve ya kuş yuvasından yapılan çorbaları nasıl garip  ve iğrenç olduğunu düşünüyorsanız, size uzakdoğu da insanların yemeğe doyamadığı ördek embriyosu yumurtasından bahsedelim.  Özellikle vietnam ve filipinlerde sabah kahvaltısı yerine yenir. O tip toplumlarda bu yemeği yemek bir incelik olarak kabul edilse de, kesinlikle herkesin denemeye istekli olduğu bir şey değil. Aslında ördek embriyosu bir sokak yemeği olarak kabul edilir, çünkü hareket halindeyken yiyebilirsiniz, bunun nasıl göründüğüne bakmaya değer olduğu söylenir, çünkü tadı başka hiçbir şeye benzemezmiş.

 

Çelik gibi midesi olanlar bile balut (ördek embriyosu) yumurtasını görünce bile rahatsız olabilirler. Daha önce gördüğünüz sert haşlanmış yumurtadan farklı olarak, balut yumurtası ek bir bonus sunar; orada, sarısının yanında, bir ördek embriyosunun küçük, sert kaynatılmış karkası vardır. Haşlanmış yumurtanın içindeki küçük bir hayvanın görünümü genellikle kabusların bir parçasıdır, ancak Uzak doğu’da bunun bir mutfak cazibesi vardır.

 

Bu uzak doğulu çekik gözlü arkadaşlarımızın midesi nasıl bir şey anlamadım!!! Arkadaş uçan kaçan herşeyi yiyorsunuz ve pis boğazlılığınız sınır tanımıyor yemin ederim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer ilginç Haberler

Thumbelina ile Tanışın! Dünyanın En Kısa Boylu Atı!

  Ördek embriyosu yemeği… Yarasa çorbası ve ya […]

Ziyaret Ettiğiniz için teşekkürler

error: